jiné jazykové verze: www.pneuservisy.cz

Liptovský Mikuláš - výpis pneuservisov

IMPA Liptovský Mikuláš, s.r.o., Liptovský Mikuláš

IMPA Liptovský Mikuláš, s.r.o.
1. Mája 3528, 031 04
Liptovský Mikuláš

Detail firmy

Zdenko Mareček PNEUSERVIS, Liptovský Hrádok

Zdenko Mareček PNEUSERVIS
SNP 203, 033 01
Liptovský Hrádok

Detail firmy

Ľubomír Uhel - AUTO-MOTO-DIELY-SERVIS, Liptovský Mikuláš

Ľubomír Uhel - AUTO-MOTO-DIELY-SERVIS
Ul.Revolučná č. 16, 031 01
Liptovský Mikuláš

Detail firmy

Hľadaj na mape

   

Rady a tipy

 • Kedy kontrolovať geometriu kolies?

  Medzi najviac namáhané diely na vozoch patria bezpochyby pneumatiky, kolesá a nápravy. Hrozí im poškodenie takmer stále, stačí chvíľka nepozornosti. Nabehnutie do výmoľa alebo obrubníka a tieto diely naozaj trpia. Najčastejšie dochádza k poškodeniu zavesenia čapov, tlmičov a samotných pneumatík. Ale čo na prvý pohľad nespoznáme, ale nás to môže ohroziť najviac je postupná zmena nastavenia geometrie kolies. Táto geometria ovplyvňuje životnosť pneumatík a je potrebné ju pravidelne kontrolovať.

 • Energetické štítkovanie pneumatík

  Od novembra 2012 majú výrobcovia a predávajúci za povinnosť uvádzať parametre pneumatík pomocou štandardizovanej metodiky Európskych štítkov, ktoré užívateľovi poskytnú informácie o tom, ako pneumatika prispieva svojím valivým odporom ku spotrebe paliva, aké má jazdné vlastnosti na mokrej vozovke a koľkými decibelmi zaťaží životné prostredie.

 • Predĺžte životnosť Vašich pneumatík

  Poradíme Vám ako ušetriť financie a zvýšiť bezpečnosť vašej jazdy autom. Prečítajte si ako správne pripraviť a kontrolovať pneumatiky a kolesá nielen pred dlhšou cestou, a prečo je dôležité venovať pozornosť tlaku pneumatík, alebo hĺbke dezénu.

 • Aquaplaning a ako mu predchádzať

  Pojem aquaplaning je známy a veľmi nebezpečný jav, s ktorým sa v rôznych formách stretne väčšina vodičov. Oproti bežnému šmyku na mokrej vozovke je aquaplaning nebezpečný v tom, že pri ňom dochádza k úplnej strate priľnavosti pneumatiky. To je zapríčinené nedostatočným odvodom vody z povrchu pneumatiky.

Všetky články

Liptovský Mikuláš - máte záujem o konkrétnu službu pneuservisov?