jiné jazykové verze: www.pneuservisy.cz

Rady a tipy

V spolupráci s partnerom Pneumatiky.cz, Vám prinášame rady a tipy z oblasti pneumatík, plechových diskov, alu diskov a vôbec automobilizmu. Uvítame vaše námety na ďalšie témy z tejto oblasti.

 • 5. 8. 2014

  Kedy kontrolovať geometriu kolies?

  Medzi najviac namáhané diely na vozoch patria bezpochyby pneumatiky, kolesá a nápravy. Hrozí im poškodenie takmer stále, stačí chvíľka nepozornosti. Nabehnutie do výmoľa alebo obrubníka a tieto diely naozaj trpia. Najčastejšie dochádza k poškodeniu zavesenia čapov, tlmičov a samotných pneumatík. Ale čo na prvý pohľad nespoznáme, ale nás to môže ohroziť najviac je postupná zmena nastavenia geometrie kolies. Táto geometria ovplyvňuje životnosť pneumatík a je potrebné ju pravidelne kontrolovať.

 • 25. 7. 2014

  Aquaplaning a ako mu predchádzať

  Pojem aquaplaning je známy a veľmi nebezpečný jav, s ktorým sa v rôznych formách stretne väčšina vodičov. Oproti bežnému šmyku na mokrej vozovke je aquaplaning nebezpečný v tom, že pri ňom dochádza k úplnej strate priľnavosti pneumatiky. To je zapríčinené nedostatočným odvodom vody z povrchu pneumatiky.

 • 12. 8. 2013

  Energetické štítkovanie pneumatík

  Od novembra 2012 majú výrobcovia a predávajúci za povinnosť uvádzať parametre pneumatík pomocou štandardizovanej metodiky Európskych štítkov, ktoré užívateľovi poskytnú informácie o tom, ako pneumatika prispieva svojím valivým odporom ku spotrebe paliva, aké má jazdné vlastnosti na mokrej vozovke a koľkými decibelmi zaťaží životné prostredie.

 • 8. 8. 2013

  Predĺžte životnosť Vašich pneumatík

  Poradíme Vám ako ušetriť financie a zvýšiť bezpečnosť vašej jazdy autom. Prečítajte si ako správne pripraviť a kontrolovať pneumatiky a kolesá nielen pred dlhšou cestou, a prečo je dôležité venovať pozornosť tlaku pneumatík, alebo hĺbke dezénu.

Dôležité informácie

 • Ak klesne teplota vonku pod +7°C, je najvhodnejší čas nasadiť zimné pneumatiky.
 • Vždy používajte zimné pneumatiky na VŠETKÝCH nápravách.
 • Minimálna hĺbka dezénu zimnej pneumatiky je 4 mm.
 • Kvalita pneumatiky všeobecne kopíruje jej cenu, preto nekupujte lacné čínske výrobky.